Abipolitseinikuna on Sul võimalus olla lahutamatu osa Eesti politseist ja koos töötades muuta Eesti turvalisemaks. Eesti abipolitseinike süsteemi vastu on tundnud huvi ka teised riigid. Meie süsteem näitab, et riik usaldab vabatahtlikke, mis omakorda näitab, et rahvas usaldab oma riiki. Lisaks on Sul võimalus pälvida kogukonna austus, toetus ja tuntus. Abipolitseinik pühendub, võtab vastutuse ja kohustuse ning loob turvalisust mitte enda, vaid kõigi oma kodukandi inimeste jaoks. Abipolitseiniku staatusse astudes annad selge sõnumi, et riik on inimeste oma ja turvalisus inimeste teha.

Abipolitseiniku panust oodatakse ja hinnatakse väga paljudes politseilistes valdkondades. Abipolitseinikuks olemine ei tähenda ainult patrullimist tänaval. Lisaks patrullile panustavad abipolitseinikud vastavalt piirkonna eripärale ja võimalustele erinevates valdkondades nagu näiteks ennetustegevuses, kriminaalpolitsei tegevuses, piirivalves, piirkondlikus politseitöös, liiklusjärelevalves, migratsiooni järelevalves, koolituste läbiviimisel, teenindussaalides ja arenduses.

Abipolitseiniku esimese astme õpe, mille kestvus on vähemalt 40 tundi.

1

õiguse alused

2

abipolitseiniku kaasamine

3

haldusmenetlus ja meetmete rakendamine

4

ennetus ja järelevalve

5

lastekaitse

6

tegevus sündmuskohal

7

isikutega suhtlemine

8

vahetu sund ja eriettevalmistus

9

esmaabi

10

raadioside kasutamine

Kuidas abipolitseinikuks saada?

Abipolitseinikuks saamiseks ja koolitusele registreerimiseks:

  • esita kõik vajalikud dokumendid
  • läbi taustakontroll
  • tule kutsesobivusvestlusele
  • soorita füüsiline katse.

Abipolitseinikul on võimalus omandada ka ülesande iseseisvalt täitmise pädevus. IPAP ehk iseseisva pädevusega abipolitseinik võib politsei ülesandel määratud piirkonnas teostada iseseisvalt liiklusjärelevalvet ja järelevalvet avalikus kohas käitumise nõuete üle ning samuti politsei ülesandel täita iseseisvalt ülesannet avalikku korda ähvardava vahetu kõrgendatud ohu tõrjumiseks. Selleks tuleb tal läbida teise astme õpe, mis kestab vähemalt 40 tundi ja lõppeb arvestusega.

Teise astme õppe eelduseks on esimese astme õppe edukas läbimine ning politsei tegevuses osalemine vähemalt 100 tundi. Teise astme õppes omandatakse iseseisvaks ülesande täitmiseks vajalikud teadmised ja oskused, õpe viiakse läbi kinnitatud õppekava alusel. Arvestuse negatiivsele tulemusele sooritamise korral on abipolitseinikul õigus kahele kordusarvestusele kolme kalendrikuu jooksul.

Kui oled edukalt läbinud taustakontrolli, kutsesobivusvestluse, sooritanud füüsilise katse ja esitanud kõik vajalikud dokumendid, siis vormistame Sind abipolitseiniku kandidaadiks ja jääd ootama esimese astme väljaõpet. Esimese astme õpe kestab vähemalt 40 tundi ning lõpeb arvestusega ja seejärel vormistame Sind abipolitseinikuks.

1
Abipolitseinikuks saamiseks edasta vajalikud dokumendid:

Põhja piirkond

Tiia Arro

tiia.arro@politsei.ee

 

2

Lõuna piirkond

Aire Simson

aire.simson@politsei.ee

3

Lääne piirkond

Mariann Nurmeste-Isand

mariann.nurmeste-isand@politsei.ee

4

Ida piirkond

Signe Jõeäär

signe.joeaar@politsei.ee

Kas sul on küsimusi?

Võta meiega ühendust

KKK

Kes sobib abipolitseinikuks?