Ka Sinu kätes on turvaline Eesti!

Vabatahtlik

Sinagi saad anda oma panuse, et elu Eestis oleks turvalisem

Tutvu võimalustega!

Vaba tahe on võimas jõud

Siseministeeriumi valitsemisalas on vabatahtlikel väga oluline roll turvalisuse tagamisel. Abipolitseinikud, vabatahtlikud päästjad ja merepäästjad ning Riigiinfo telefoni 1247 vabatahtlikud panustavad nii igapäevaselt kui ka erakorraliste kriisisündmuste ajal õlg-õla kõrval koos kutseliste turvalisuse loojatega Eesti turvalisusesse.

Meiega koos saad unikaalsete kogemuste võrra rikkamaks ning täita erilisi ülesandeid turvalisuse hoidmiseks. Vabatahtlikuna oled osa meie tööperest, spordi- ja ühisüritustest ning tunnustamistest. Vabatahtlikuna panustad Sa vabast tahtest ja ajast ilma selle eest tasu saamata. Sinu kodukant, kogukond ja riik on tänulikud Sulle!

Abipolitseinikud

Eestis on üle 1000 aktiivse abipolitseiniku, kes panustavad nii patrullis, kui ka vastavalt piirkonna eripärale ja võimalustele erinevates valdkondades nagu näiteks ennetustegevuses, kriminaalpolitsei tegevuses, piirivalves, piirkondlikus politseitöös, liiklusjärelevalves, migratsiooni järelevalves, koolituste läbiviimisel, teenindussaalides ja arenduses. Täpsem info.

Vabatahtlikud merepäästjad

vabatahtliku merepäästjana panustad koos politseiga ohtu sattunud või kaduma jäänud inimese, laeva, lennuki või muu sõiduki otsimisesse ja päästmisesse või osaled ennetustegevustes, et hoida ära õnnetusi merel.  Täpsem info.

Vabatahtlikud päästjad

Eestis on 118 vabatahtlikku komandot ja vabatahtlikke päästjaid üle 2400. Vabatahtlik päästja on aktiivne päästevaldkonda tundev inimene, kes pakub oma perele, naabrile ja kogukonnale turvatunnet, jagab vajadusel kiiret abi ja käitumisjuhiseid õnnetuse korral. Täpsem info.

Abidemineerija

on kaasatud kutseliste demineerijatega ühisvalvesse, abistad ulatuslikul või pikaajalisel demineerimistööl. Täpsem info.

Häirekeskuse vabatahtlik

panustad suuremate sündmuste või kriiside korral, tuled suurte kõnekoormuste korral appi vastama riigiinfo telefoni 1247 kõnedele.  Täpsem info.

Kuidas saada vabatahtlikuks

Vabatahtlikuna saad anda oma panuse Eesti elu ja oma kogukonna paremaks muutmisesse. Võimaldame tööks vajaliku väljaõppe ja varustuse, erinevaid koolitusi ja treeninguid ning enesearengu võimalusi. Vabatahtlikuna saad olla osa meie siseturvalisuse võrgustikust, avardada silmaringi ning saada uusi tutvusi ja sõpru terveks eluks.

1
Vanus

oled vähemalt 18-aastane

2
Väärtused

oled aus, kohusetundlik, otsustus- ja vastutusvõimeline, sealhulgas võimeline langetama otsuseid iseseisvalt oma pädevuse piires ja võimeline nägema ette otsuste tagajärgi

3
Meeskonnatöö

Sul on oskus teha tööd  stabiilselt ja tulemuslikult pingeolukorras ning mõistad meeskonnatöö olulisust

4
Laitmatu taust

oled valmis läbima vajalikku taustakontrolli

5
Vestlus

vastavalt asutusele on osa protsessist vestlus ja füüsilised katsed.

Tutvu detailsete nõudmistega asutuse alamlehel.

 

Leia endale sobiv võimalus

Tule praktikale Tule töövarjuks Tule vabatahtlikuks
Kas sul on küsimusi?

Võta meiega ühendust

KKK

Kuidas saada vabatahtlikuks?
Kas vabatahtlik saab olla samaaegselt mitmes erinevas asutuses?